Finance

Bez peněz se neobejdeme

Za to, že v dnešní době žijeme daleko důstojněji než nějací divoši, vděčíme do značné míry penězům. Díky nimž funguje trh tak, jak je to ideální.

Kdyby nebylo peněz, nebyli bychom tím, čím jsme. V tom dobrém i v tom špatném. A je jistě nasnadě, že u peněz převažují pozitiva nad negativy. Jistě, jsou tu i takové nešvary, jako jsou okrádání, defraudace, korupce, zneužívání dotací, finanční podvody a podobně, ale nad těmito rozhodně převažuje to dobré, co nám peníze poskytují a bez čeho bychom se nikdy nestali civilizovanou společností.

Peníze nám totiž slouží k tomu, abychom mohli být ohodnocováni za to, co děláme pro ostatní, a abychom si za tyto posléze pořizovali to, co potřebujeme nebo chceme. A aby to dokonale fungovalo, musíme mít tolik peněz, kolik jich je potřeba. Nebo raději ještě víc.

Jenže mnozí z nás jich dost nemají. Ba jsou i doby, kdy se s jejich nedostatkem potýkají našinci marně. Snaha sice třeba je, ale k výsledkům, jaké by byly žádoucí, to nevede. A co si počít potom?

Potom se to nejednou neobejde dejme tomu bez hypotéky bez registru nebo nějaké jiné nebankovní hypotéky. Jsou to totiž právě tyto nabídky půjček, jež pomáhají lidem, kteří se dostali do problémů finanční povahy, s nimiž se nedokážou vypořádat vlastními silami. A zatímco by takovými nedokonalými žadateli dejme tomu někde v bance opovrhovali, tady se pomáhá i těm, kdo mají jenom nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce na krku a podobné nepříjemnosti.

Tady stačí dát do zástavy nemovitost, která slouží jako záruka toho, že dlužník všechno řádně splatí, tady je třeba prokázat příjmy, jež stačí aspoň na ty nejnižší splátky, ale tím jsou vlastně veškeré nezbytné požadavky u konce. A kdo může nabídnout aspoň to, tomu poskytne nebankovní hypotéka třeba až sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti. Které lze využít k zaplacení všeho nezbytného a pak je splácet od jednoho roku až po třicet let.

A díky tomu si mohou užívat předností peněz i ti, kdo zrovna těch vlastních nemají dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *