Interiér

VYBÍRÁME TEN PRAVÝ NÁBYTEK PRO NÁŠ NOVÝ DŮM

 

Stěhování do nového domova je vzrušujícím a obrovským milníkem ve vašem životě. V novém domě si budete tvořit nové vzpomínky, které vám vydrží na celý život. Proto by váš domov mělo být místo, kde se budete cítit příjemně a kam se budete rádi vracet.

Dříve než rozbalíte krabice, věnujte chvíli přemýšlení o tom, co byste ve svém novém domově chtěli mít, v jakém stylu ho budete chtít zařídit. Jak si vybrat ten správný nábytek? Potřebujete nábytek, který nejen uspokojí vaše potřeby, ale také bude ladit s vaší osobností a bohužel mnohdy i rozpočtem. Pokud jste všechny peníze investovali do koupě domu, a na nákup nábytku vám toho moc nezbylo, nezoufejte, s těmi správnými radami si dokážete vybrat krásný a kvalitní nábytek a žádná návštěva nepozná, že jste byli omezeni rozpočtem.

 

Těchto 5 tipů vám pomůže vybrat perfektní nábytek pro váš nový domov!

1. Udělejte čistku

Vytvořte si seznam nábytku, který jste během let nastřádali, nebo si vyfoťte jednotlivé kousky a v klidu si fotky prohlédněte. Rozhodněte se, které kousky nábytku si ponecháte, nebo je darujete, či prodáte. Spousta kousků by jistě šla přečalounit, či renovovat a použít například jako nábytek v pokoji pro hosty. Zde je třeba brát v úvahu, jestli se investice do oprav nábytku vyplatí. Pokud se jedná o starožitné křeslo po babičce, ke kterému nás pojí vzpomínky, odpověď bude jasná, ale rozklížený, odřený sériový nábytek nespravujte.

2. Stanovte si rozpočet

Peníze hýbou světem, a nejinak je to i v případě zařizování domů. Určitě byste dokázali mí perfektně sladěný nábytek, najmout si dekoratérku, kdybyste měli na účtu několik miliónů, že. Pro většinu z nás nesplnitelný sen, a tak se musíme při zařizování řídit rozpočtem. Ke stanovení rozpočtu na pořízení nábytku se nám bude hodit seznam kousků, které již vlastníme a seznam nábytku, který potřebujeme zakoupit. Ke každé položce si napište maximální cenu, kterou jste ochotni za daný kousek zaplatit. Poté se vám bude lépe procházet nabídka nábytkových firem na internetu, kde lze položky filtrovat i podle ceny. Pamatujte, že v první řadě je třeba koupit nezbytné kousky, jako je kuchyňská linka, postel, gauč. Dekorace a ostatní zařizovací předměty můžete dokoupit časem.

3. Určete si styl

Tohle je ta pravá zábava při zařizování, ne mnoho z nás se živí interiérovým designem, a tak budeme muset načerpat nějakou inspiraci. Prozkoumejte populární webové stránky, jako je například Pinterest, kde si můžete oblíbené fotografie designu i uložit. Pak stačí projít na internetu nabídky nábytkových firem a v podobném duchu svoje místnosti zařídit. Doporučujeme si nábytek a styl, který preferujeme rozdělit pro každou místnost zvlášť a podle toho také nakupovat.

 

Na 4Home seženete spoustu dekorací, které vám pomohou váš domov doladit k dokonalosti.

4. Nákupy

Jistě jste vybrali spoustu věcí, které je třeba nakoupit. Zapište si na papír seznam položek, které chcete koupit, začněte pořizovat věci, které nejvíce potřebujete. Nezapomeňte si místnosti důkladně změřit, abyste náhodou nekoupili postel, která vám zabere celou ložnici. Pokud máte ve svém okolí obchodní centra, bude vybírání nábytku hračka. Vyhradíte si den, objedete obchody, nakoupíte a je to. Lidé, kteří žijí mimo velká města, mohou tuto nevýhodu přeměnit ve výhodu, nábytek si vybrat na webu, a nechat si ho dovézt až do domu, ušetří tak spoustu času při běhání po obchodech. Na DecoDoma jsou uvedeny i rozměry nábytku, díky tomu budete již předem vědět, zda se vám ta nová skříňka vejde do obýváku, nebo ne. Navíc díky srovnávačům ceny zboží, můžete díky srovnání nabídek i hodně ušetřit.

5.  Pečlivě vyberte látky a materiály

Látky, materiály, vybírejte podle životního stylu vaší rodiny. Rodiny s dětmi ocení textilie, které jdou snadno sundat a vyprat a jsou odolné. Pokud vlastníte pejska či kočičku, ušetřete si nervy a rozhodně si nepořizujte koženou pohovku. Přehozy sice chrání před poškrábáním, ale kožená pohovka tak ztratí na kráse. Bílé pohovky jsou pro rodiny s dětmi a zvířátky také naprosto nevhodné, pokud nechcete být otrokem úklidu.

 

TIP: Pokud máte nějaká zdravotní omezení, například problémy se zády, věnujte extra pozornost výběru roštů a matrací, či kvalitních kancelářských židlí do domácí kanceláře. Design je sice design, ale zdraví je přednější.

Nesnažte se v žádném případě tvořit domov, který ohromí návštěvy a je podle posledních módních trendů, váš dům je především místo, kde byste se měli cítit dobře a pohodlně především vy a vaše rodina.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *