Finance

Jak sehnat peníze?

Kdo chce vést spokojený život, musí se postarat i o to, aby měl za všech okolností dostatek peněz, a to přinejmenším na základní životní potřeby.

Bez dostatku finančních prostředků se nedá dost dobře vést plnohodnotný život. Ten, kdo je nemá, se musí omezovat podle míry nedostatku tu na zbytečných a tu třeba i na naprosto nepostradatelných věcech, a to, jak mi dáte určitě za pravdu, není tím, co by si zrovna člověk přál.

Jenže jak z toho ven? Jak si zajistit dodatečný příjem ve chvílích, kdy se nedaří a kdy příjmy nedosahují úrovně výdajů?

Když se to nedá zvládnout využitím finančních rezerv z dřívějška, je tu vlastně jediným řešením půjčení si. Sice je to jenom dočasné řešení obtíží, ovšem není-li nic lepšího, přijde i toto vhod.

A od koho si půjčit? Štěstí lze pokoušet třeba v bance. Ovšem zde je nezbytné počítat s tím, že banky mívají svá jednoznačně daná pravidla, jimiž se řídí, a kdo těmto není schopen vyhovět, nemá naději na získání půjčky.

A proto je nejednou daleko výhodnějším řešením americká hypotéka bez dokládání příjmů. Protože se taková hypotéka bez příjmu žadatele dostačujícího ke splácení také neobejde, ovšem takový příjem nemusí být ani zdaleka tak vysoký, jak se to vyžaduje v prve zmíněných bankách. A když se obejde nebankovní hypotéka bez registru, zajásá pro změnu každý, komu by jeho vyhlídky na úspěch hatilo vědomí toho, že má v registrech dlužníků nějaký ten záznam, jenž by ho v očích bank deklasoval.

Zkrátka a dobře vyhoví nebankovní hypotéky i těm, kdo by nikde jinde se žádostí o půjčku v těžkých časech neobstáli. A byť se i zde nahlíží do registrů a je třeba prokázat alespoň poměrně malé příjmy, je jisté, že se tu díky záruce v podobě nezbytné zástavy nemovitosti po dobu splácení dočká pomoci každý, kdo není beznadějně předlužený, a tudíž ztracený případ.

A proč by si jeden nevyřešil své finanční potíže právě podobným finančním produktem, že? Když si může vzít třeba až sedmdesát procent odhadní ceny zmíněné zastavené nemovitosti, jež může splácet klidně i po malých částkách až tři desítky let?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *