Výstavba

Ztracené bednění

Jedinečné vlastnosti poskytuje tento systém kombinace tepelně izolačních materiálů a betonu. Konstrukce stěn je tvořena trvale zabudovaným bedněním z desek doplněných pěnovým polystyrenem, které se vyplňuje betonem.

Montáž bednění a vylévání betonem se provádí přímo na stavbě. Štěpkocementové desky a pěnový polystyren zajišťují výbornou tepelnou a zvukovou izolaci, beton pevnost konstrukce a tepelnou akumulaci.
Základ ekologicky vyráběných desek tvoří přírodní materiál – dřevité štěpky (89 %), které jsou spojovány cementem zajišťujícím soudržnost a pevnost jsou doplněny roztokem vodního skla, které zvyšuje odolnost štěpkocementové desky proti vlhkosti, hnilobě a hlodavcům. Díky betonu je stavba stabilní a má vysokou životnost.
Zásluhou vysokého tepelného odporu vnější části stěny a tepelné akumulace betonového jádra zůstává v místnostech po celé léto příjemný chládek a v zimě naopak potřebné teplo. Schopnostpohlcování rušivého venkovního hluku a vysoká protipožární ochrana společně s výše uvedenými vlastnostmi vytváří pohodlné komfortní bydlení, jehož výhody ocení i příští generace.

Stavební systém VELOX tyto požadavky splňuje při minimální spotřebě tepelné energie!

Montáž stavebního sytému VELOX je jednoduchá a přesná, manipulace snadná (pouze 20 % celkové hmotnosti stavby tvoří ruční práce), použití mechanizmů minimální, takže rychlost stavění tomu odpovídá.

Stavbu je navíc možné realizovat i při teplotách do -5°C. Rychlost je jedním z nejdůležitějších faktorů při hodnocení výhodnosti tohoto systému, proto se v konečném součtu jeho použití opravdu vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *