Nezařazené

Jak prodat byt

Rozhodli jste se prodat byt, ale nemáte zcela jasno v tom, co přesně vás bude čekat? Pak se připravte na to, že vás čeká mnoho týdnů či měsíců, během kterých se váš byt promění v průchozí dům.

Závisí to jedině na tom, jak rychle se najde vážný zájemce o vaši nemovitost. Jistě bude vašim cílem, aby se celá akce odehrála co nejrychleji. Proto by mělo být ve vašem zájmu, aby byt budoucí majitele co nejvíce zaujal. Základem je, abyste měli uklizeno, ale pozor, nepřehánějte to. Sterilní domácnost vám kupce nepřiláká.

Důležité je, aby na ně v první moment dýchlo teplo domova. Je potřeba, aby viděli, že se v bytě bydlí a je aktivně využíván. Víte-li o nějakých závadách, zejména na elektronice, pak nezapomeňte na tyto závady upozornit, pokud bude i elektronika součástí prodeje. Vyzdvihněte klady bytu, ale nezatajujte jeho zápory, ušetříte si tak budoucí komplikace. Velmi dobrý dojem vytvoříte také, pokud váš byt bude vonět. Použít můžete buď některý z osvěžovačů vzduchu, vonný vosk do aromalampy, nebo prostě jen upečte před prohlídkou něco dobrého, co budete moci případně kupujícím nabídnout.

Aby však k prohlídce došlo, je nutné vyrobit inzerát. Můžete se do toho pustit buď sami, nebo se obrátit na některou z realitních kanceláří. Jestliže si budete inzerát sestavovat sami, nezapomeňte na důkladnou fotodokumentaci, která nebude zkreslovat dojem z bytu.

Pokud zároveň kromě prodeje budete řešit i koupi bytu, pak se podívejte na některé inzeráty s aktuální nabídkou na prodej bytu Brno či prodej bytu Praha. Je možné, že zde najdete váš vysněný byt, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům a představám, nebo se alespoň inspirujete na co se zaměřit při prodeji. Pokud uvažujete o tom, že byste raději vyzkoušeli bydlení v pronájmu, pak se na aktuální nabídku inzerátů můžete podívat na těchto stránkách www.eurobydleni.cz/byty/praha/pronajem/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *