Interiér

Správně zvolené osvětlení je v jídelně velmi důležité

Někdo má kuchyni a jídelnu spojenou v jedno, někdo se rozhodl místnost částečně přepažit a jídelna je opticky samostatná. Poslední variantou jsou zcela samostatné jídelny, které si zařizují především rodiny, v nichž probíhají často sváteční obědy či večeře, nebo oslavy a jiné rodinné či přátelské sešlosti. Ve všech případech je potřeba zamyslet se nad tím, jaké světlo nad jídelní stůl se hodí, a jaké ne. Co třeba černé světlo nad jídelní stůl?

Stropní světlo nad jídelní stůl

Světla vhodná do jídelen, která nám správným způsobem osvětlují nejen jídelnu, jako takovou, ale především stůl s pokrmy, by měla splňovat některá kritéria. V první řade je důležité, aby bylo ze stropu spuštěno dolů, a tak bylo blíže stolu.

Světlo v jídelně by také mělo podtrhnout příjemnou atmosféru při jídle. Možná si to neuvědomujete, ale pokud sedíme hodinu, dvě u jídla, světlo si mnozí hojně prohlíží, jakoby je skoro součástí stolování. Proto by měla být vybírání s ohledem na styl jídelny či celé kuchyně. V nabídce jsou krásná luxusní dřevěná závěsná svítidla, tak minimalistická kovová i klasická světla s cylindrem většího průměru. Trendy jsou stále i světla, která tvoří víc světel najednou. Třeba tři vedle sebe spuštěná světla visící na jedné společné základně. Také světlo nad jídelní stůl černé je v dnešní době velmi poptávané pro jeho eleganci a výbornou možnost kombinovat jej k barvám dřevin i dalšího vybavení.

Závěsná svítidla nad jídelní stůl by měla mít teplou bílou barvu, která navozuje příjemnou atmosféru a útulno. Je na vás, jestli si vyberte moderní LED světla nebo třeba retro žárovky s viditelným vláknem.

Na webových stránkách fuf.cz si vyberete světla nad jídelní stůl v zajímavých a trendy provedeních, z mnoha materiálů v různých barvách. Pojďte si vybrat a uvidíte. Potěší vás i přijatelné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *