Interiér

4 jednoduché triky, jak udělat z bytu kouzelnější místo

Kdo tráví většinu času mimo domov a považuje jej spíše za noclehárnu, nemá příliš důvodů, proč se zabývat estetikou interiéru. V opačném případě je vhodné domácnost vylepšit tak, aby v ní bylo útulno. Pokud po stylovějším, praktičtějším a originálním bydlení toužíte, ale nenapadá vás, jak jej povýšit o několik úrovní výše, inspirujte se následujícími tipy.

Náš tip: Útulné teplo domova dodáte pomocí osvětlení. Nemusí jít jen o stropní svítidla, stojací lampy, malá světýlka, jděte s dobou a pořiďte si i LED panel. Myslete na romantické večery ve dvou a nezapomeňte na svíčky.

Začněte od podlahy

O podlaze se říká, že je duší interiéru – a podle toho by měla i vypadat. Vyměňte proto prochozené koberce za nové, anebo rovnou zvažte výměnu podlahové krytiny za jinou. Jaké momentálně „letí“? Zkušení odborníci na plovoucí podlahy Zlín z řemeslnického cechu EKOMPLEX doporučují korek. Kromě neotřelého vzhledu výhody korkové podlahy spočívají v minimálním kročejovém hluku, vysoké životnosti, trvanlivosti či v tom, že se v nich nedrží alergeny a roztoči.

Používejte knihovnu i na jiné věci

Knihovna by prý neměla chybět v žádné domácnosti. Ale co když nemáte dost knih na to, abyste ji zaplnili? Nevadí, stejně dobře se v ní mohou vyjímat i jiné věci – v jídelně doplňte prázdná místa talíři a prostíráním, v obývacím pokoji zase vkusnými dekoracemi. Nevšední vizuální podívané docílíte také tím, že zadní stranu knihovny natřete tmavším odstínem stejné barvy, jakou jste použili na stěny za ní.

Ozdobte zdi tapetami

Luxusní tapety z prémiových materiálů jsou drahé, ale nikdo netvrdí, že musí být všude. Zajímavého efektu dosáhnete i tím, že je rozmístíte jen někde. A můžete s nimi vylepšit i sádrokartony, jen z nich nezapomeňte odstranit malířskou barvu a dle druhu tapety podklad napenetrujte vhodně zvolenou disperzní penetrací. Ze zbytků tapet pak můžete vytvořit neokoukané nástěnné dekorace (např. svitek pověšený na stuze).

Usnadněte cestu světlu

Bydlení si můžete vyladit do posledního detailu, ale když do něj nevpustíte dostatek světla, ve výsledku bude nic moc. Rozjasněné domácnosti naopak prominete i nějaký ten estetický nedostatek. Jenomže co si počít s tmavou chodbou? Vzpomeňte si na středoškolskou fyziku – připevněte na zdi zrcadla a nechte přirozené světlo, ať se poslušně odráží prostorem. Do míst, kam nedoputuje ani přes veškerou snahu, umístěte dostatečně výkonné zdroje světla.