Výstavba

Sruby

Dřevo je tradiční přírodní materiál a příznivě ovlivňuje vlhkostní poměry v místnostech, protože je schopno absorbovat přebytečnou vlhkost, případně ji naopak uvolňovat.

Příznivě působí na naše zdrví, přes dřevěné stěny dochází totiž k filtrování venkovního vzduchu. Tyto stěny mají až o osmdesát procent menší propustnost škodlivin než běžné zdivo.Nespornou výhodou srubu je životnost, musí být ovšem dodržena správná pravidla ochrany stavby a dřeva.

Okamžité tepelné ztráty jsou velmi nízké a nízká je i potřeba energie pro temperování stavby. Ve srubech se velmi výrazně zkracuje doba na dosažení tepelné pohody bydlení.

Nabízíme vám Můžete si vybrat dům v různém stupni dokončenosti nebo na klíč včetně projektové dokumentace. Dřevěné konstrukce našich partnerů splňují a bohatě překračují tepelně izolační normu (atest VUT Brno).

Záleží na vašem vkusu, zdali máte představu klasické roubenky(konstrukce z hranolů) či kanadského srubu (konstrukce z ručně opracovaných kmenů) nebo dokonce srubu z frézované kulatiny (konstrukce ze souměrně opracovaná kulatiny).

Způsoby vytápění jsou stejné jako u jakéhokoliv domu. Nejběžnější je kombinace krbového vytápění s dalším alternativním zdrojem, plyn, tepelné čerpadlo, elektřina. Rozvody elektřiny od rozvaděče jsou vedeny v konstrukci podlahy, k jednotlivým vypínačům a zásuvkám jsou vedeny v již připravených prostupech v samotné srubové stěně, takže kabely nejsou v interiéru ani v exteriéru domu viditelné a nenarušují tak pohodu a přirozenost dřevěných stěn.
Hlavní výhodou stavby srubového domu s Programem podpory bydlení je schopnost komplexní nabídky služeb od odborného poradenství, zajištění hypotéky, přes vypracování projektové dokumentace, až k realizaci stavby a zabezpečení následné údržby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *