Interiér

Hlavní výhody bavlněného povlečení

Chystáte se na pořízení nového povlečení do vaší ložnice a nejste si jisti tím, jaký materiál pro vás bude nejvhodnější? Sázku na jistotu zcela jistě představují klasické bavlněné lůžkoviny. Jaké mají přednosti?

Zvolíte-li povlečení ze stoprocentní bavlny, můžete se těšit na maximální komfort, který tento typ lůžkoviny nabízí. Bavlna je totiž při kontaktu s lidskou pokožkou velmi příjemným materiálem, který drtivé většině uživatelů nezpůsobuje žádné alergické reakce.

Prodyšnost a savost

Velkou předností bavlněného povlečení je fakt, že má vysokou prodyšnost, přičemž zároveň dokáže efektivně sát pot. Ve výsledku to znamená další zvýšení komfortu během spánku, protože se v létě nepotíte a nepřehříváte.

Hřejivost

Bavlna rovněž přirozeně hřeje, tudíž je ideální také v chladnějších měsících, kdy vyžadujete teplejší lůžkoviny. Pokud povlečení z bavlny obohatíte třeba o špičkové péřové peřiny, jež jsou vyrobené z jemného prachového husího peří, budete moci v klidu spát i tehdy, máte-li v ložnici nastavenou nižší pokojovou teplotu nežli třeba v obývacím pokoj, což se ostatně vřele doporučuje.

Odolnost

Bavlněné povlečení má poměrně dlouhou výdrž. Samozřejmě záleží na kvalitě provedení, proto jej vždy kupujte v dostatečně osvědčených obchodech a e-shopech, jež mají určitou historii a prošlo jimi vícero spokojených zákazníků. Dnes už se na každý e-shop i kamenný obchod dají najít recenze, takže si můžete udělat jasný obrázek o tom či onom prodejci.

Lze na povlečení z přírodní bavlny najít nějaké nedostatky?

Pozitiva v případě bavlněného povlečení jednoznačně převládají. Je však nutné poznamenat i jednu drobnou nevýhodu. Lůžkoviny z bavlny je zapotřebí po vyprání žehlit, aby znovu získaly svoji přirozenou jemnost a hebkost. To je rozdíl třeba oproti povlečení z mikrovlákna, které se žehlit nemusí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *