InteriérZahrada

Léto klepe na dveře, nejvyšší čas vybrat si venkovní osvětlení

Sluneční paprsky už nás lechtají na tváři, ideální čas udělat si zase venku posezení. Vyndat stolek se židličkami, po návratu z práce se venku usadit a vypít si kávu. Ani se nenadějeme a budeme si moci ogrilovat i nějakou tu dobrotu a do pozdních hodin sedět na čerstvém vzduchu. Abyste na sebe viděli a pak bezpečně došli do domu, chtělo by to i dobře vybrané venkovní osvětlení.

Osvětlení má své místo doma i venku

Světlo do obýváku, kuchyně, ložnice i na chodbu většina z nás vybírá pečlivě, na osvětlení terasy a zahrady ale tak nějak zapomínáme. Venku přece svítí sluníčko, tak proč vybírat světla? Sluníčko ale nesvítí pořád, když se schová, není nijak těžké zakopnout o zatoulaný kámen nebo položenou motyčku.

Během zahradní party nebo rodinného posezení je zase příjemné, když na sebe vzájemně vidíte a nebloudíte pohledem z jednoho na druhého, než najdete toho pravého, ke komu směřují vaše slova.

Náš tip: Máte vlastní zahradu? Určitě trávíte spoustu času její údržbou. Pořiďte si kvalitní zahradní vybavení na zahradatech.cz, kde seženete kvalitní zahradní traktory, sekačky, motorové pily, ale třeba i štípače dřeva. Uvidíte, že s odpovídajícími nástroji vám půjde práce od ruky rychleji.

Moderní venkovní světla vám ušetří čas i peníze

Možná jste pořízení světel do exteriéru odkládali, protože se vám zdálo, že spotřebují hromadu energie a vy pořád budete běhat rozsvěcet a zhasínat. Když si je ale dobře vyberete, nic z toho nehrozí. Dnešní světla zvládnou peníze i čas uspořit. Jak?

  • Když dáte přednost venkovnímu LED osvětlení, můžete ve srovnání s klasickou žárovkou ušetřit až 90 % energie.
  • LED osvětlení vydrží svítit až 50 000 hodin.
  • LED světla s detektorem pohybu svítí okamžitě naplno.
  • Mají i vysoký počet spínacích cyklů, takže se hodí i na místa, kde neustále někdo chodí sem a tam.

Na čem při výběru venkovních světel záleží?

Světlo do exteriéru se vybírá podobně jako to interiérové, přesto se i v něčem liší. Nejdůležitějším parametrem totiž je ochrana před povětrnostními a jinými vlivy, kterým je ve venkovním prostoru světlo vystavené.

Úroveň ochrany se označuje IP indexem, kdy za písmeny IP následují dvě číslice. Ta první vyjadřuje ochranu před pevnými předměty a prachem, ta druhá odolnost proti vodě a vlhkosti.

Víte, že při výběru vhodného krytí záleží i na místě, kde bude světlo nainstalované? Třeba světlo s IP 44 je chráněné před vniknutím částic o průměru 1 mm a víc, zároveň ale i před stříkající vodou. Před silným deštěm chrání IP 67, bazénová svítidla musí mít IP 68.

Jaká venkovní LED světla si můžete pořídit?

Exteriérová svítidla jsou dostupná v mnoha tvarech, designech i provedení. Z čeho tedy můžete vybírat?

  • Venkovní nástěnná LED světla
  • Nájezdová LED světla
  • Zápustná LED světla, která prozáří fasádu i vstup na příjezdovou cestu.
  • LED reflektory
  • Venkovní stropní svítidla, která se hodí třeba na terasu.
  • Dekorativní LED svítidla, která nepotřebují napojení na elektrickou síť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *