Léto klepe na dveře, nejvyšší čas vybrat si venkovní osvětlení

Sluneční paprsky už nás lechtají na tváři, ideální čas udělat si zase venku posezení. Vyndat stolek se židličkami, po návratu z práce se venku usadit a vypít si kávu. Ani se nenadějeme a budeme si moci ogrilovat i nějakou tu dobrotu a do pozdních hodin sedět na čerstvém vzduchu. Abyste na sebe viděli a pak bezpečně došli do domu, chtělo by to i dobře vybrané venkovní osvětlení.

Osvětlení má své místo doma i venku

Světlo do obýváku, kuchyně, ložnice i na chodbu většina z nás vybírá pečlivě, na osvětlení terasy a zahrady ale tak nějak zapomínáme. Venku přece svítí sluníčko, tak proč vybírat světla? Sluníčko ale nesvítí pořád, když se schová, není nijak těžké zakopnout o zatoulaný kámen nebo položenou motyčku.

Během zahradní party nebo rodinného posezení je zase příjemné, když na sebe vzájemně vidíte a nebloudíte pohledem z jednoho na druhého, než najdete toho pravého, ke komu směřují vaše slova.

Náš tip: Máte vlastní zahradu? Určitě trávíte spoustu času její údržbou. Pořiďte si kvalitní zahradní vybavení na zahradatech.cz, kde seženete kvalitní zahradní traktory, sekačky, motorové pily, ale třeba i štípače dřeva. Uvidíte, že s odpovídajícími nástroji vám půjde práce od ruky rychleji.

Moderní venkovní světla vám ušetří čas i peníze

Možná jste pořízení světel do exteriéru odkládali, protože se vám zdálo, že spotřebují hromadu energie a vy pořád budete běhat rozsvěcet a zhasínat. Když si je ale dobře vyberete, nic z toho nehrozí. Dnešní světla zvládnou peníze i čas uspořit. Jak?

  • Když dáte přednost venkovnímu LED osvětlení, můžete ve srovnání s klasickou žárovkou ušetřit až 90 % energie.
  • LED osvětlení vydrží svítit až 50 000 hodin.
  • LED světla s detektorem pohybu svítí okamžitě naplno.
  • Mají i vysoký počet spínacích cyklů, takže se hodí i na místa, kde neustále někdo chodí sem a tam.

Na čem při výběru venkovních světel záleží?

Světlo do exteriéru se vybírá podobně jako to interiérové, přesto se i v něčem liší. Nejdůležitějším parametrem totiž je ochrana před povětrnostními a jinými vlivy, kterým je ve venkovním prostoru světlo vystavené.

Úroveň ochrany se označuje IP indexem, kdy za písmeny IP následují dvě číslice. Ta první vyjadřuje ochranu před pevnými předměty a prachem, ta druhá odolnost proti vodě a vlhkosti.

Víte, že při výběru vhodného krytí záleží i na místě, kde bude světlo nainstalované? Třeba světlo s IP 44 je chráněné před vniknutím částic o průměru 1 mm a víc, zároveň ale i před stříkající vodou. Před silným deštěm chrání IP 67, bazénová svítidla musí mít IP 68.

Jaká venkovní LED světla si můžete pořídit?

Exteriérová svítidla jsou dostupná v mnoha tvarech, designech i provedení. Z čeho tedy můžete vybírat?

  • Venkovní nástěnná LED světla
  • Nájezdová LED světla
  • Zápustná LED světla, která prozáří fasádu i vstup na příjezdovou cestu.
  • LED reflektory
  • Venkovní stropní svítidla, která se hodí třeba na terasu.
  • Dekorativní LED svítidla, která nepotřebují napojení na elektrickou síť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *