Stavebniny

Střešní krytiny na tisíc způsobů

Vybírat novou střešní krytinu rozhodně není snadný úkol. Trh se střešními krytinami totiž nabízí celou řadu možností od dobře známých materiálů, až po ty, o kterých jste neměli možná ani tušení. Navíc je odvětví střešních krytin velmi inovativním odvětvím, jehož technologie se posouvají neustále dopředu.  Podíváme se proto nyní na to, které vlastnosti byste měli při výběru materiálu zvážit, abyste si vybraly právě tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat a bude splňovat Vaše požadavky Střecha totiž všeobecně není levnou záležitostí, a proto byste byli jistě rádi, kdyby Vám vydržela v ideálním případě i několik generací.

Mezi hlavní parametry při výběru střešní krytiny by měl tedy patřit:

  • Vhodný výběr úhlu střechy
  • vhodný výběr materiálu
  • realizace prověřenou a dobře hodnocenou firmou

Úhel střechy

Ještě, než se pustíte do výběru materiálu střechy, je nutné nejdříve zkonzultovat nejvhodnější úhel její montáže. Závisí na něm totiž právě následný výběr materiálu. Při jeho výběru zvažte klimatické podmínky okolí, který mají na konstrukci zásadní vliv. Ideální je zkonzultovat  konkrétní situaci s architektem, který všechny parametry zahrne do svého plánu.

Výběr materiálu

Jako první je určitě vhodné se zaměřit právě na tento faktor. Velkou roli zde samozřejmě hraje fakt, že ne u všech typů nemovitostí můžete zvolit stejný druh materiálu. Například u starších nemovitostí, kde není možné střechu naplánovat dopředu, je potřeba přizpůsobit ji konstrukčním parametrům a zvážit nosnost krov. U nových staveb máte ale poměrně volnou ruku, ale zde zase může nastat problém s nerozhodností.

Mezi dva základní materiály střešních krytin patří plech X keramika. Každá z obou jmenovaných má pod sebou desítky variant, ale obecně platí tyto jejich plusy a mínusy.

Plechová střešní krytina

Plechové střešní krytiny mají kromě moderního designového vzhledu i další výhody. Je jím například dlouhá životnost, ale také atraktivní cena. Rychlost a snadná montáž jsou výhody plechových střešních krytin, které si nemůžeme dovolit ignorovat. Její délka, šířka, proporce rozměrů a skutečnost, že je lehká, usnadňují manipulaci s ní. Navíc v případě silných dešťů a sněžení snadno odvádí snadno tyto nečistoty ze svého povrchu.

Keramická střešní krytina

Keramické tašky jsou i v současnosti nejoblíbenější střešní krytinou. Proč tomu tak? Pokud žijete v oblasti, která je náchylná k silným větrům, určitě oceníte její odolnost. Keramická taška odolá dokonce požáru a krupobití. Zároveň keramické tašky vyžadují pouze minimální údržbu. Keramické střechy mají dlouhou životnost-zcela nová tašková střecha vydrží celý život. Keramické střechy jsou velmi odolné vůči škůdcům a v neposlední řadě jsou také snadno recyklovatelné, čímž jsou příznivější k životnímu prostředí.

Firma s dobrými recenzemi a tradicí

Pokud už budete mít vybraný materiál nové střechy, soustřeďte se na realizaci. Zde musíte klást důraz nejen na cenu, ale i recenze firmy. Je dobré si ověřit, spokojenost zákazníků, kteří si u dané firmy již svou střechu nechali zrealizovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *